JESTEŚMY AKTYWNI!
NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI FUNDACJI DOBRY RZĄD
Kryzys finansowy w Narodowym Funduszu Zdrowia – przyczyny i konsekwencje Narodowy Fundusz...8 października br., w programie "Debata Dnia" w stacji "Polsat News", politycy Konfederacji oraz...Kongres “Dobry Rząd” jest projektem realizowanym przez Fundację “Dobry Rząd” wspólnie z...Zapraszamy dołączenia do zespołu ekspertów i analityków Fundacji Dobry Rząd! Jeśli jesteś...Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na prestiżowy Kongres Fundacji Dobry Rząd, który odbędzie się...DOŁĄCZ DO NAS!
Jako ekspert, analityk lub wolontariusz Fundacji Dobry Rząd będziesz miał szansę współtworzyć badania, raporty i rekomendacje dotyczące kluczowych kwestii społeczno-politycznych.
Twoje umiejętności analityczne oraz głęboka wiedza pomogą nam lepiej zrozumieć wyzwania naszego czasu i poszukiwać skutecznych rozwiązań.
DO TEGO DĄŻYMY
CZYM JEST DOBRY RZĄD?
AUTONOMIA RODZINY
Rząd zapewniający Polakom prawo do szybkiego i sprawiedliwego rozwiązywania sporów. Chroniący rodzinę, jej autonomię względem władz publicznych i prawa rodziców, w szczególności do wychowania dzieci zgodnie z wyznawanymi przez siebie przekonaniami.
DŁUGOFALOWA PERSPEKTYWA
Rząd potrafiący chronić interesy swoich obywateli przed silniejszymi, a zwłaszcza przed zorganizowanymi grupami interesu i wielkimi koncernami. Działający w oparciu o długofalowe strategie, prowadzący działania w oparciu o wiedzę, potrafiący jednocześnie dynamicznie reagować na zachodzące zmiany.
GOSPODARNOŚĆ I WSPÓŁPRACA
To rząd gospodarny, szanujący pieniądze swoich obywateli, działający zgodnie z zasadą pomocniczości, szanujący autonomię obywateli i ich zrzeszeń, ceniący ich prywatność. Potrafiący partnersko współpracować z samorządem lokalnym, potrafiący współpracować międzynarodowo, efektywnie budować koalicje na rzecz interesów swoich obywateli zarówno na poziomie europejskim jak i na innych forach międzynarodowych.
INTERES PUBLICZNY
To rząd działający na rzecz interesu publicznego i potrafiący skutecznie przeciwdziałać się partykularyzmowi, także klasy politycznej. Praworządny, transparentny, szanujący procedury, także te chroniące interesy mniejszości. Dbający o to, by Polacy czuli się bezpieczni i wolni od agresji, zarówno ze strony władzy państwowej jak i z zagranicy.
WOLNOŚĆ I SUWERENNOŚĆ
To rząd skutecznie chroniący prawa podstawowe Polaków, ich życie, wolność i własność. Chroniący suwerenność naszego kraju, dbający o podmiotowość państwa polskiego i dobro wspólne. To rząd zapewniający Polakom wolność religijną, a także prawo do bezwyznaniowości.
WSPÓLNOTA NARODOWA
Rząd szanujący polską historię, tradycję i kulturę, postrzegający naród Polski jako wspólnotę tych którzy byli, są i będą. Tworzący warunki prawne i instytucjonalne dla efektywnego wykorzystania pracy ludzkiej i zasobów naturalnych, z myślą o przyszłych pokoleniach Polaków.
KIM JESTEŚMY?
TO MY TWORZYMY FUNDACJĘ DOBRY RZĄD
Przemysław Wipler
Prezes Zarządu. Polityk, prawnik i przedsiębiorca. Poseł na Sejm VII i obecnej X kadencji. Wiceprzewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. wykorzystania oprogramowania Pegasus. Prezes okręgu warszawskiego partii Nowa Nadzieja. Fundator oraz prezes Fundacji Dobry Rząd.
W 1999 współtworzył Stowarzyszenie KoLiber. Pełnił funkcję prezesa zarządu głównego. Należał do Unii Polityki Realnej, w której pełnił funkcję rzecznika. W 2009 został fundatorem, a następnie również prezesem Fundacji Republikańskiej.
Pracował w Centrum im. Adama Smitha i Fundacji Akcji Gospodarczej, a także w firmach zajmujących się doradztwem podatkowym, m.in. w Ernst & Young. Od 2005 do 2008 pełnił funkcję dyrektora Departamentu Dywersyfikacji Dostaw Nośników Energii w Ministerstwie Gospodarki. Prowadził także własną działalność gospodarczą, wykładał bezpieczeństwo energetyczne w Collegium Civitas.
Dr Sławomir Mentzen
Przewodniczący Rady Programowej. Doktor nauk ekonomicznych. polityk, przedsiębiorca i doradca podatkowy. Od 2022 prezes partii Nowa Nadzieja, a od 2023 współprzewodniczący rady liderów federacyjnego ugrupowania Konfederacja Wolność i Niepodległość. poseł na Sejm X kadencji.
Mec. dr hab. Jarosław Szczepański
Wiceprezes Fundacji ds. programowych. Radca prawny i politolog. Doktoraty z prawa i nauk o polityce i administracji uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim, habilitację z nauk o polityce i administracji na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenie zdobywał na uczelniach polskich jak i zagranicznych (jako Fulbright Fellow Ohio State University, USA; Visiting Fellow na Victoria University of Wellington, Nowa Zelandia; Ludovica Scholar na Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Węgry) oraz sektorze pozarządowym. Ekspert do spraw prawa publicznego, systemów administracji publicznej i politycznych.
Dr Filip Furman
Wiceprezes Fundacji. Socjolog, doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, rozprawę doktorską obronił z wyróżnieniem w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładzie Higieny. Doświadczenie zdobywał w administracji publicznej oraz wielu organizacjach sektora pozarządowego. Ekspert do spraw zdrowia publicznego i bioetyki.
Mec. Paweł Szut
radca prawny. aktywista na rzecz poszerzenia zakresu wolności gospodarczych i osobistych. angażował się w działalność Stowarzyszenia KoLiber i Stowarzyszenia Republikanie. Pracował jako ekspert w Ministerstwie Sprawiedliwości – m.in. wydawał rekomendacje dotyczące wymiaru sprawiedliwości. Aktualnie prowadzi indywidualną praktykę.
Obszary zainteresowania eksperckiego: deregulacja, dostęp do informacji publicznej, proces inwestycyjny, polityka rolna.
Mec. Kamil Krajewski
Radca prawny, legislator. Stały doradca Sejmowej Komisji Śledczej ds. wykorzystywania oprogramowania Pegasus. Specjalizuje się w prawie handlowym, prawie spółek oraz reprezentacji w sporach cywilnych oraz postępowaniach administracyjnych, a także w sprawach dot. prawa karnego gospodarczego. Od początku kariery zawodowej angażował się w złożone projekty, w tym związane z tworzeniem spółek i grup kapitałowych, fuzji oraz przejęć, opracowując przy tym procesy optymalizujące bezpieczeństwo prawne i ekonomiczne podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych. Jego bogate doświadczenie obejmuje m.in. przygotowywanie licznych analiz due diligence oraz wdrażanie programów zgodności korporacyjnej dla firm z różnych branż, takich jak energetyka odnawialna, budownictwo czy sektor finansowy.
Mec. Tomasz Pęcherz
Radca prawny. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Od niemal 25 lat specjalizuje się w sprawach związanych z prawem medycznym i prawem ubezpieczeń zdrowotnych. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze podmiotów leczniczych.
Od 2009 r. świadczy pomoc prawną dla lekarzy i lekarzy dentystów jako radca prawny Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie.
W 2016 r. był przewodniczącym powołanego przez Ministra Zdrowia zespołu do opracowania raportu dotyczącego możliwości uproszczenia regulacji dotyczących wykonywania działalności leczniczej.
Od listopada 2017 r. członek powołanego przez Ministra Zdrowia zespołu do spraw wdrożenia rozwiązań w zakresie uproszczenia regulacji dotyczących wykonywania działalności leczniczej.
W latach 2016 – 2017 ekspert i doradca w kilku innych zespołach Ministra Zdrowia, w tym zespołu opracowującego system IOWISZ.
Wieloletni doradca, a następnie członek Zarządu i Prezes Zarządu Fundacji Watch Health Care w Warszawie, zajmującej się m.in. opracowywaniem i publikacją Barometru WHC i Onkobarometru WHC.
Jest wykładowcą w zakresie prawa ubezpieczeń zdrowotnych na studiach podyplomowych prowadzonych przez Uniwersytet Jagielloński.
Od 2003 r. wspólnik-partner w krakowskiej kancelarii prawnej Cybulski Piotrowska Pęcherz radcowie prawni spółka partnerska.
Mec. Witold Stoch
radca prawny w OIRP w Warszawie, absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim, kierownik działu legislacyjnego Biura Prawnego Klubu Poselskiego Konfederacja, autor kilkudziesięciu projektów ustaw i kilkuset analiz projektów aktów prawnych, od ponad 8 lat zaangażowany w prace legislacyjne w Sejmie RP. Ponadto członek Sądu Partyjnego Konfederacji Wolności i Niepodległość, partii Nowa Nadzieja i Centralnej Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia KoLiber. W przeszłości pracownik lub współpracownik Klubu Poselskiego Kukiz’15, wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki oraz Koła Poselskiego Konfederacja, a także sekretarz Partii KORWiN. Prywatnie mąż, ojciec i kibic piłki nożnej.
Maciej Popławski
Analityk w Fundacji Dobry Rząd. Dyrektor Biura Poselskiego Posła Przemysława Wiplera. Student Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Członek zarządu Koła Naukowego Historii Prawa ,,Iustitias Vestras Iudicabo". Korporant akademicki w Korporacji "Aquilonia". Sędzia Sądu Partyjnego Nowej Nadziei. Prezes Okręgu Warszawskiego „Młodych dla Wolności” – Sekcji Młodzieżowej Nowej Nadziei. Zainteresowania badawcze: prawo konstytucyjne, w tym zasady ustrojowe państwa, mechanizmy ochrony praw i wolności obywatelskich, relacje między władzami, kontrola konstytucyjności prawa oraz infrastruktura, w szczególności rozwój infrastruktury transportowej, energetycznej i cyfrowej oraz jej wpływ na funkcjonowanie państwa i gospodarki.
Bartłomiej Pejo
poseł na Sejm X kadencji, przewodniczący Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, członek Komisji Infrastruktury oraz Samorządu Terytorialnego. Wiceprzewodniczący Zespołu Parlamentarnego Polska-USA. Samorządowiec, były wicestarosta świdnicki, menadżer, przedsiębiorca, wieloletni dyrektor największych spółek automotive w Polsce. Działacz trzeciego sektora, inicjator wspierania biznesu, koordynator Strefy Aktywności Gospodarczej przy Porcie Lotniczym Lublin w Świdniku. Członek Rady Liderów Konfederacji Wolność i Niepodległość, wiceprezes Nowej Nadziei. Prywatnie motocyklista, inicjator wydarzeń patriotycznych i dobroczynnych.
Maciej Perzyna
Lekarz weterynarii i nauczyciel akademicki, myśliwy, hodowca psów myśliwskich, pszczelarz. Współzałożyciel i v-ce przewodniczący Związku Zawodowego "Wspólna Sprawa", a także uczestnik komisji sejmowych z obszarów łowiectwa i rolnictwa. Konsultant Ogólnopolskiego Oddolnego Protestu Rolników, NSZZ Solidarność RI, Krajowej Rady Wieprzowiny w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, gospodarki łowieckiej, produkcji zwierzęcej i ochrony środowiska. Naukowo związany z Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej na SGGW.
KONTAKT
NAPISZ DO FUNDACJI DOBRY RZĄD!
© 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone. Fundacja Dobry Rząd.